Beauty Eurasia 2011 Kozmetik ve Güzellik Fuarı

*

TUYAP fuar merkezi bugün kapılarını, BeautyEurasia 2011 Kozmetik ve Güzellik fuarı için açtı. Fuar Uluslararası olduğu için, Türkiye’de dışında Italya, Hindistan, Romanya, Çin, Fransa, Bulgaristan, Kore, Makedonya ve bir çok ülkeden gelen katılımcılarla renklendi.


Ben fuarı önce Cuma günü sanıyordum. Martta düzenenlenen fuar’da bana davetiye verildiği için, herhangi bir ücret ödemedim eğer davetiyeniz yok ise, kapının girişinde bulunan danışmalardan giriş kartı (sanırım 20tl giriş ücreti, emin değilim  ) alabilirsiniz.

 Kadıköy’den gelecekler için, Taksim AKM’nin önünden her yarım saatte bir ücretsiz servis kalkıyor. 09:00 – 13:20 arası, dönüş içinde 16:00’dan sonra servisler başlıyor Taksim’e..

**

Kadıköy’den geleceklerin gözünde yol büyüyebilir. Haklısınız ama bu uluslararası fuar senede bir defa, bence her kozmetik, makyaj, oje blogu olan ya da olmayan mutlaka görmeli.


Benim çok vaktim olmadığı için, toplam 2 saat bile kalmadım. Zaten çok çok büyük değil. İki kısım var. İlgilendiğiniz sadece tırnak ürünleri ise, tüm gün kalmanız  gerekmiyor.


Satış yok falan diyorlar ama bazı Türk standları bunu uyguluyor. Yabancıların çoğu satış yapıyor. Sözde üçüncü gün satış olacakmış. Kimse kimsenin satışını takip edemez. Çok zor bir şey o ortamda..


Şimdi bakalım fuar’da neler varmış.. Gene uzun bir yazı ama yapabileceğim bir şey yok. Fuar, oje  seven sabırla okur. (:

 Öncelikle beni kalbimden vuran, bayıldığım Perfect nails ile başlıyorum. Tırnaklara süsleme yapan bayanın adı Eva Darabos. Kendisinin bir çok ödülü bulunmakta. Görmüş olduğunuz desenleri akrilik boya ile yapmış.

 


Bende kelebekli olanı beğendim ve bana yaptı.İnanılmaz tatlı bir bayan. Uygulama yaparken anlatıyor. Deseni net görmeniz açısından, tek tırnak çekimi yapıp yakınlaştırdım. Akrilik boya ile desen yapasım geldi. (:

 

Bunları yaparken eli bile titremiyor doğal olarak.. İlk yaparken beyaz boyayı sürdü bu ne falan diyorsunuz sonra bir bakıyorsunuz harika bir desen yapmış! Mutlaka ama mutlaka fuara gidince uğrayın!


Türkiye pazarına girme umutları var ama biz her şeyi geriden takip ettiğimiz için, bana imkansız geliyor. Genede umudu yitirmemek lazım. (:


♥  ♥  ♥  ♥

 


 


 

 Daha sonra, REDnails standını gördüm ve kendimi desenlerde kaybettim. Aslında orada başka bir isim yazıyordu ama yetkili Rednails diyince bende bu şekilde yazıyorum.

 

 


Bu tırnakları sergiledikleri yelpaze şekli çok ilgimi çekti. Daha önce hiç görmemiştim. Şu güzelliklere bakın! Onların da Türkiye pazarında olmak istediklerini duyunca Allah’ım diyorum lütfen.


♥  ♥  ♥  ♥

 


 Giz Kozmetik, Isabelle Dupont rengarenk ojeleri ile karşımda.. Önce hangi renklere baksam bilemiyorum sonra neonlara gözüm takılıyor. Muhteşemler, onların ürünlerini de umarım yakın bir zamanda Türkiye’de göreceğiz.

 


Bu kadar güzel renkte ojeleri var ama yurtiçine satışı yok. Bu çok üzücü..Bu stand dışında bir de orada kocaman oje havuzu var. (:


♥  ♥  ♥  ♥


 Türk kozmetik firmalarından Kamelya Kozmetik! Onları biz aslında biliyoruz. IRIS, Nirvana, Meggy (Nemo evet yeniymiş ojeler(:) marka ojeleri onlar üretiyor. Toptan satış ile ilgileniyorlar. Standlarını çok renkli, neon ve güzel bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

 


♥  ♥  ♥  ♥

 


 Monna Kozmetik ve Fon Kozmetik. Pineapple marka ojelerin bir kaçına rastladım. Bence hoşlar. Ayrıca, çok hoş minik parfüm şişeleri yer almakta, giderseniz mutlaka uğrayın!


♥  ♥  ♥  ♥


 PUNTO nails, takma tırnakların desenli halleri. Ben çok tatlı buldum bunları. Onlar bu fuar’a ilk defa katıldıklarını ilettiler. Takma tırnak seviyor ve desenli olsun diyorsanız, aklınızda bulunsun.


♥  ♥  ♥  ♥


 En son olarak, Kabee-Korea. İçerisinde çatlayan renkli ojeler ve renkli törpüler bulunmakta. Ben bu kalpli törpülere bayıldım!

 ♥  ♥  ♥  ♥

 


Farmasi ve Carmina markasını da fuarda görebilirsiniz. She marka ürünlerinin üretiminin tamamen durduğunu zaten biliyorduk, teyit almış olduk. She ojelerin renkleri ile Carmina ojelerin renklerini karşılaştırmam imkansız. Farmasi markasının ojelerini ilk defa yakından gördüm. Renkleri güzel.

 

♥  ♥  ♥  ♥

 


Fuarın eksiklerine gelince;


Servislerin kalkacağı yerlerde bir görevli olmadığı için, kimse nereden araçların kalktığını bilmiyordu. Bir çok yabancı bu konuda sıkıntı yaşadı.


Kapıda duran güvenlik görevlileri ve cafe’de hizmet veren görevlilerin hiçbiri İngilizce bilmiyordu. Kapıda bekleyen ziyaretçilere, elleri ile fuarın açılış saatini göstermeye çalışmaları tam bir fiyaskoydu. Böyle bir fuar’da en azından kapıya ingilizce bilen biri koyulamaz mıydı diye düşünmüyor değil insan…


Fuarla ilgili bir yazım daha olacak ama enerjim bitmiş durumda. O yazıyı daha sonra hazırlayacağım. Sadece Fotoğraf çekip döndüğümü düşünmüyorsunuz herhalde.


Unutmadan, ojelitirnaklar.com  sitesinde Haftanın öne çıkanları diye bir bölüm başlattı. Haftanın websitesi olarakta beni seçmiş. Kendisine çok teşekkür ediyorum. (:


Hepinize ojeLi günLer! (:

 facebook share twittershare

26 Responses to “Beauty Eurasia 2011 Kozmetik ve Güzellik Fuarı”

 • Vauv süpermiş, diğer fuardan (adını unuttum iyi mi :( ) daha büyük duruyor, ben gidemiyorum maalesef, bizim kongremiz var okulda :(


 • çok güzeller canım.. kim bilir daha ne güzellikler vardır.. benim yerimede gezseydin, ben maalesef katılamayacağım buna =(

  ne ciciler aldın merak içindeyim.. =) diğer yazını sabırsızlıkla bekliyorum.. =)


 • @Marjo, bu fuarın nail art açısından daha güzel olduğunu düşünüyorum ama çok fazla bireysel satışa sıcak bakan bir fuar değil gibi geldi.. yetkililer de bunu söylemekten çekinmedi diyebilirim (:
  @pink cosmetic ‘merve’, birtanem geçen fuarda gelmiştin ben bu seferde bekliyordum. :( teşekkürler canım. (:


 • Bu fuara ziyaretçi olarak geldik ama keşke haberimiz olsaydı seninle tanışmak istiyorduk.:( ben Lütfü kırdar’da düzenlenen fuarı daha çok beğendim bilmiyorum burası ilgimi çekmedi.Gösterdiğin standlar tırnakla ilgili olarak en güzel standlardı.Parfüm konusunda bilgi almış yeni parfümler denemiş oldum bende:)


 • Sonuna kadar okudum ve yorum yapmazsam ayıp olurr dimiiiiiii:D:D:D
  Çok güzel bilgilendirmişsin bizlerii :D çok teşeküür ederizz oje delimm :)


 • woww!amazing!!


 • AA, ne güzel şeyler varmış, neler aldın kimbilir çok merak ettim :)


 • Geçen fuar olduğu gibi bu fuarı da senden öğrendim.:)Hatırlar mısın bilmiyorum erkek arkadaşımla gelmiştim özgürcepazarlama da tanışmıştık.bu sefer ben gidemiyorum uzak orası bana :(


 • ya cennet! =)


 • Fuar’ların vazgeçilmesi OJEDELISI!:D:D hemen görüşelim hemen:D ;)


 • ahhh ahh keşke bu gun gelebilseydim :D ya ben protez tırnak yaptırtmak ıstıyrum aslında şöle uup uzun ve sivri :D onlar sonra asetonla çıkıyormu ? :D


 • canım ben çalıştığım için gelemedim seninle ama resimlerle gitmiş kadar oldum.<3<3


 • Güzel konu.Ucu sivri tırnakta çok itici duruyor be kardeşim:)


 • TUYAP YAKIN BANA BENDE UĞRAYAYIM.TEŞEKKÜRLER UZUN BİR YAZI OLMUŞ OKURKEN YORULDUM RESMEN AMA HAKKINI VERMİŞSİN.=)


 • töprüler ne şeker=)


 • Sedacım fuar seninle güzel olurdu keşke beraber gittseydik ama benim zor, şehirdışındayım.:( Özgürce Pazarlamanın olmadığını duymuştum senden ama Tanaçan Kozmetik yok mu?
  Kadın hakikaten aşmış nail art yapan, ödüllere bak :o


 • Fuara gitmek için gün sayıyordum ama sanırım gidemicem. Zaten satış yapılmıyormuş anladığım kadarıyla. Isabelle Dupont lar al beni al beni diye duruyorlar :))


 • Benim en çok görmek istediğim fuar bu yaaa ama İzmirde oturuyorum gelemem ;((((


 • Iris ojeler benim yakınımda kozmetikçi de bulunuyor ama nirvana markasını ilk defa duydum :)
  Isabelle Dupont için söylenecek fazla bir söz yok, senn dediğin gibi satışı buralarda olmaması kötü.


 • @Yasemin, parfüm konusunda katılıyorum bir çok ürün vardı.(:
  @Miracle Dilara, sende bir şekilde vakit bul git tatlım üşenme :P
  @polishandpowder (Norma), Thank you.
  @sevdanin dünyası, geçtiğimiz fuar kadar olmasa da bir şeyler aldım ama topluca çekebilir miyim şu anda bilmiyorum. ((:
  @ekin, ne olur kızma ama o kadar çok kişi ile konuşmuştum ki, hatırlayamıyorum:( Teşekkürler, fuarları seviyorum! (:
  @Esra Aslanturk, aynen öyle(:


 • @Meltem, bana bu kadar uzak bir yerde olan fuara gidince artık her fuara gidebilirim. Tüyapla mümkünse bir sene görüşmeyelim ama (((: mucks <3
  @mina, senin tırnakların zaten güzel, protez tırnak yıpratıyormuş bir arkadaşım yaptırmıştı. Tırnağın yapısını inceltiyormuş.
  @duyguu, senin beğeneceğin bir-iki stand vardı ama göremeyeceğin şeyler değil bakarız. ;)
  @sennem, bende hoşlanmıyorum. Fuar'da ziyaretçi gelen iki kişi sivri tırnakları görünce, Türkiye'de kimse kullanmaz bunları dedi ve uzaklaştı. (:
  @ASUMAN, aman efendim ne demek, sizden bunları duymak ne güzel:p


 • @Derya, evet çok şekerler bunların mor renkli olanı watsonslarda satılıyor. ;)
  @Irmak, Tanaçan Kozmetik’te bu fuara katılmıyor.Keşke seninle tekrar karşılaşmak güzel olurdu. Standta kupalar falan var düşün ((:
  @tansumut, satış yok deniyor ama yabancı standlar yapıyor. Firma müşterileri ile daha çok ilgilendiklerini söyleyebilirim ama sonuçta zaten onun için fuardalar. Isabelle Dupont havuzda olan renkler bu standlarda olanlar ama neonlar kalbimden vurdu beni. ((:
  @kübraaaaaaa, seneye diyelim o zaman. (:
  @Ayşe Şanlı, Iris ve Nirvana ojesini aylar önce blogumda yayınlamıştım. Iris Kadıköy’de falan var. Nirvana hakkında bilgim yok. Nemo, Meggy oje beşiktaşta var demişti.O oradan almış.(:


 • harika bir fuar. ankarada olsa koşa koşa giderim. istanbullular değerini bilsinler =)


 • “Iris Kadıköy’de falan var. Nirvana hakkında bilgim yok. Nemo, Meggy oje beşiktaşta var demişti.O oradan almış.(:”

  Şu durumun komikliğine bakın;adamlar fuara katılıp tanıtım yapmayı,hatta yurtdışına ürün pazarlamayı akıl ediyor fakat yurtiçi pazarlama ve dağıtım olayı neredeyse sıfır.Ben bile bu markaları ilk kez duydum.Sırf bu bahsi geçen markalar için de söylemiyorum bunları.Mesela Gabrini’nin de çok güzel ojeleri(mat ojeleri çok güzel bu arada)ve kozmetik ürünleri var ama onların da ürünleri her yerde bulunmuyor maalesef.Gerçi en büyük(!) ve en yaygın kozmetik firmalarımız bile trendi takip edip uygulamaya geçirmede başarısız olduktan sonra(yahu Alix Avien bile şu çatlayan ojeleri bunlardan önce çıkardı,hala buna şaşarım?)ve sizin de diğer postunuzda belirttiğiniz gibi;PR ve halkla ilişkiler konusunda da ısrarla başarısızlık sergiledikten sonra diğer firmaların pazarlama stratejisine şaşmamak lazım.
  Biraz uzun ve dolu bir yorum oldu ama içimi döktüm ve rahatlamış oldum biraz:)

  Sevgiler…


 • tırnağın yapısını inceltiyorsa protes tırnak eksik kalsın (:


 • ojedelisi oncelikle bu kadar ojeyi ne zamandan beri topluyosun onu merak ettim hatta ettik demem gerekir cunku arkadasarimla birlikte seni takip ediyoruz ve merak ettik

  ikinci olaraktan bnde ojeleri cok severim cok fazla ojem hatta sana gore cok az ojem olmasina karsin cok gusel renkteler bnde ztn sirf oje surmayi pek sevmem desen yapmak daha hos bn de blog acmak istiyorum amaacsam mi acmasam mi bi turlu karar veremedim sence???


Post a Comment