Konad Nasıl Yapılır?

*

Merhaba,


Her ne kadar bu aralar blogumu çok güncel tutamamış olsam da, oje delisi hallerimden bir şey kaybetmiş değilim. Halen koleksiyonları, konad – bm disklerini ve oje bloglarını takip ediyorum. (:

*

Blogu açma nedenlerinden biri tırnak süslemesine olan merakım olmuştu. Tırnak süslemesi yapabildiğiniz farklı markalar var ancak ben ilk Konad’ı duydum ve Konad ürünlerine merakım arttı.

 


*

Genelde çoğu kişi konad dediği için sanki bu tırnak süslemesinin diğer bir adı konad sanılıyor. Özellikle bazı web siteleri Konad marka olmayan disk ve ürünleri bile Konad diye satıyor. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Konad marka ürünleri güvenle alabileceğiniz tek firma Özgürce Pazarlama ’dır çünkü kendileri Konad Nail Art Türkiye distribütörü. Kozmetik ve oje ile ilgilenenler bunu biliyordur ancak Twitter ve Facebook sayfamdan soranlar olduğundan belirtmek istedim.

*

Bu sefer size internette gördüğüm görsellerle Konad nasıl yapılır onu anlatacağım. Aklımda bu tarz bir şey yapmak hep vardı ancak ben bir türlü zaman bulamadım. Bu görseller çok güzel çekilmiş. Görseli farklı yerlerde de gördüğüm için, kime ait bilmiyorum maalesef ama bilen varsa lütfen yorum olarak belirtsin eklerim.

*

Yazı biraz uzun olacak ama Konad’a yeni başlayanların bu konuyu seveceklerini düşünüyorum.

*


bg,*

İhtiyacınız olacak ürünler,

*

Base coat => Ben bazen base coat kullanıyorum, bazen kullanmıyorum tercih size kalmış.

*

Oje => Ee tabii ki istediğiniz bir markanın ojesi

*

Desen disk => İstediğiniz bir diski seçebilirsiniz. Bir diskte 6-7 desen oluyor. Özgürce Pazarlama’nın sitesinde Ürünler / İmaj Plates ve Damga Sıyıraçlar kısmından disklere bakabilirsiniz. Disklerin üst kısmı çizilse de desen kısmında bir sorun olmuyor. Senelerdir kullanıyorum. Konad işleminiz bitince aseton ile iyice temizleyin.

*

Damga ve Sıyıraç => Özgürce Pazarlama’nın sitesinde Ürünler / İmaj Plates ve Damga Sıyıraçlar kısmından en altta göreceksiniz. İsterseniz küçük isterseniz büyük olan boyu tercih edebilirsiniz. Damganızı aseton ile temizlemeyin. Zaten elinizle hafifte üzerinden geçerseniz temizlendiğini göreceksiniz. Sıyıraç kullanmak istemeyenler kullanmadıkları kredi kartını sıyırma işlemi için kullanabilirler ama ben sıyıraç ile yapıyorum.

*

Konad baskı ojesi => Bu normal bir oje değil dolayısıyla ufak baskı ojesi ile yüzlerce baskı yapabilirsiniz. Bana ve konad ile ilgilenen çoğu kişiye sorulan en çok sorularından biri, ‘Konad baskı ojesi ile baskı yapmak zorunda mıyız?’ Hayır değilsiniz ama ben Konad markasının siyah ve beyaz ojesinin baskıyı net yapmasından çok memnunum. Siz isterseniz yapısı yoğun ojelerle denemeler yapabilirsiniz. Golden Rose Nail Art serinin gümüş ve altın renkleri baskıyı çok güzel çıkartıyor.

*

Aseton ve Pamuk => Her baskı işleminden sonra diski ve sıyıracı temizlemek durumunda kalıyorsunuz. Özellikle siyah ve koyu renk baskı rengi seçtiyseniz… İlk defa başlıyorsanız beyaz ile baskı yapmanızı tavsiye ederim.

*

Kulak temizleme çubuğu => Konad yaptıktan sonra tırnak etine bulaşan ojeleri temizlemek için gerekiyor.

*

Top coat => Konad işlemi bitince üzerine mutlaka top coat kullanmalısınız.

 


*

Sürdüğün ojenin iyice kuruması gerekiyor. Kurumadan baskı yapmaya çalışırsanız ojeniz bozulur. Çabuk kuruması için hızlı kurutucu sprey veya ojelerden faydalanın.

*

Konad baskı ojesini diske sürdükten sonra sıyıraç ile ojeyi sıyırıyorsunuz. Daha sonra damganızı alıp desene bastırıp çekiyorsunuz. Tırnağınıza görselde de görebileceğiniz gibi, oval şekilde deseni uyguluyorsunuz. Her tırnak için bu uygulamayı tekrarlıyorsunuz. Daha sonra kulak temizleme çubuğu ile kenarları temizleyin ve top coat sürmelisiniz.

 

 

*

Yaptıkça alışacaksınız ve alıştıkça çok seveceksiniz. Sakın ilk denemeler yaparken desenler net çıkmassa ya da yamuk çıkarsa moralinizi bozmayın. Bizler de yapa yapa alıştık. ;)

*

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sorularınızı buradan yorum olarak iletebileceğiniz gibi, Facebook sayfamdan ve Twitter’dan da bana soru sorabilirsiniz.

*

Herkese ojeLi günLer! <3

*


facebook share twittershare

9 Responses to “Konad Nasıl Yapılır?”

 • yazın çok faydalı oldu.
  ben de uzun zamandır oje ve desenlere tutkunum. baskı seti almayı düşünüyorum uygun fiyatlı. konad marka olmayan diğer ürünler hakkında ne düşünüyorsun? gittigidiyor’da oldukça uygun setler var. sence kalitesiz midir ve pişman olur muyum?


 • Merhaba;
  Bu şirketten nasıl sipariş ediyoruz? Güvenilir midir?


 • konad baskı ojesinin siyah-beyaz-kırmızı set renkleri geldi ama merak ettiğim sarı renk baskı ojesi işe yarıyor mu? google dan aradıklarım hafif baskılıydı


 • özgürcepazarlama sitesinde kapıda ödeme seçeneği yok


 • Teşekkürler


 • siyah ojeyle baskı yaptım ardından cila sürdüm berbat oldu :( sanırım biraz kurumasını beklemek gerekiyor:((


 • GR nail art ojeleri ile denedim gümüş renk olan muhteşemmiş teşekkürler


 • Bornprettyden aldım ben diskleri hem orada daha ucuz herhangi bir sorun yaşamadım haberiniz olsun kızlar


 • Ojedelisi seni özledik. Neden artık eskisi gibi yazmıyorsun?


Post a Comment